Dzień Języków Obcych
3 października w naszej szkole był dniem niezwykłym. Po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku przedstawiliśmy kulturę i zwyczaje panujące w Australii. Uczniowie przybliżyli nam historię powstania tego kraju, opowiedzieli o pierwszych mieszkańcach - Aborygenach oraz o zwierzętach, które tam zamieszkują. Niemałe poruszenie powstało, gdy na scenę wkroczyły kangury imitujące walkę bokserską i australijska gwiazda muzyki pop Kylie Minogue. Na zakończenie apelu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Australii.
Noc w szkole
28/29 września w ramach projektu "Nowoczesna edukacja w mieście" uczniowie klas szóstych mieli możliwość spędzić "Noc w szkole"😁👀. Była zumba 💪🎶 wspólne malowanie 5-metrowego plakatu 🎨 karaoke 🎤🎵 pyszna pizza na kolację 🍕 wojna na poduszki 😂 i oglądanie filmu 📺pierwszy raz spędziliśmy w szkole NOC i było super 💖🎉
Akcja segregacja
W piątek 21 września przy stawie na bulwarach Poli Negri miejsce miało uroczyste zakończenie 25 jubileuszowej edycji akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "AKCJA SEGREGACJA". Podczas finału rozstrzygnięto konkurs na "Największą ilość selektywnie zebranych odpadów". Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, podziękowania oraz dyplomy. Wśród szkół podstawowych najlepsza była „Trójka”, zebraliśmy 120 kg odpadów. Na zakończenie akcji odbył się piknik. Dzieci na bulwarach mogły skosztować pysznej grochówki i zdobyć dodatkowe nagrody.
Skłudzewo 2018
Po raz kolejny uczniowie klasy IIc wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Ługowską, wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Skłudzewie pod nazwą "Moje piękne - bezpieczne miejsce - 2018". Klasa IIc zdobyła dla szkoły Nagrodę w postaci 88 miejsc darmowych warsztatów artystycznych! W warsztatach wezmą udział uczniowie klas: Ia, IIc, IIIa, IIIb. Gratulujemy wspaniałej klasie IIc i Pani Kasi Ługowskiej!!!