„Zielona szkoła” nad Zatoką Gdańską

W dniach 14 -17 maja 2018r. klasa VI „b” i VII „c” pod opieką p. Beaty Brzezińskiej, pani Emilii Kaczan i pana Marka Zachacza była na wycieczce nad Zatoką Gdańską.
 Dzieci zakwaterowane były w ośrodku „Dalia” w Chłapowie, skąd miały bardzo blisko do morza.
Uczestnicy „zielonej szkoły” pierwszego dnia przywitali się z morzem. Drugiego dnia zwiedzali najciekawsze miejsca w Gdańsku, m.in. ulicę Długi Targ, Fontannę Neptuna, płynęli statkiem Żeglugi Gdańskiej na Westerplatte, zwiedzali Muzeum II Wojny Światowej.
Trzeci dzień to była wyprawa na Półwysep Helski. Dzieci były w Helu, Juracie, Jastarni. Uczestniczyły w karmieniu fok w helskim fokarium. Plażowały na samym cyplu Półwyspu Helskiego. Późnym popołudnim było pożegnanie z morzem, a wieczorem odbyła się dyskoteka.
Czwarty dzień to powrót do domu, ale w drodze wycieczka zahaczyła o Malbork, gdzie uczniowie zwiedzali Zamek Krzyżacki w Malborku.
Przez cały czas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Było dużo śmiechu i zabawy. Wszyscy zgodnie twierdzili, że wyjazd był udany i podobał im się bardzo.