NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Szkoła nasza realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej (w tym: 12000zł- przyznane wsparcie, 3053,36zł- wkład własny).  Zakupy poprzedzone były konsultacjami wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Zakupiono 905 książek, głównie nowości wydawnicze, bestsellery, lektury szkolne, książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Uwzględniono także potrzeby niepełnosprawnych- zakupiono książki z dużą czcionką, książki obrazkowe, poruszające swoją tematyką problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym. Wzbogacenie i uaktualnianie  księgozbioru pozwala uczniom atrakcyjnie spędzać czas w bibliotece, rozbudza zainteresowania, daje szerokie możliwości edukacyjne, inicjuje nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa.