Aktualności
Stypendium i nagrody Burmistrza Miasta Lipna
9 listopada br. w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów i Nagród Burmistrza Miasta Lipna dla uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Lipna, a którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. W tym, roku zgodnie z regulaminem, przyznano 9 stypendiów i 6 nagród burmistrza Lipna.smiley Aż 11 z nich przypadło w udziale uczniom naszej szkoły Lista uczniów, którzy otrzymali Stypendium lub Nagrodę burmistrza Lipna: Rafał Boniecki, Kacper Bonkiewicz, Bartosz Borowicz, Kacper Gabrychowicz, Antoni Gajewski, Charles Joseph Gill, Karolina Górzyńska, Lidia Maria Gronczewska, Weronika Anna Gronczewska, Gabriela Impert, Stanisław Korczakowski, Zuzanna Lewandowska, Nikodem Maklakiewicz, Stanisław Szojda, Julian Terebiński. Obecnym stypendystom, ich bliskim, nauczycielom, wychowawcom i trenerom gratulacje złożyli burmistrz Paweł Banasik oraz zastępca burmistrza Jolanta Zielińska, dziękując jednocześnie za godne reprezentowanie naszego Miasta we wszystkich konkursach i olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych. Stypendium burmistrza przyznane będzie na okres 10 miesięcy w kwocie 100 złotych miesięcznie. Wprowadzona nagroda burmistrza, jest przyznana jednorazowo (w tym roku w kwocie od 300 złotych do 500 złotych). Uczniowie w szkołach otrzymają nagrody dyrektora za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach, w zawodach sportowych. Do lipnowskich szkół zostały już przekazane nagrody i listy gratulacyjne dla uzdolnionej młodzieży z naszego miasta. Stypendystom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkoła do hymnu 2021
Już po raz czwarty zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa
Szkoła pamięta
Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mogą realizować różnorodne działania. Oto propozycje działań: odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii; uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy; przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii; przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych; odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat; zorganizowanie wycieczki patriotycznej; spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu; opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej; wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju.
Telefon zaufania
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki uprzejmie informuje, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.