POWIATOWY KONKURS INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH „MÓWIMY WIERSZEM”

POWIATOWY KONKURS

INTERPRETACJI TEATRALNEJ DLA NAJMŁODSZYCH

„MÓWIMY WIERSZEM”

18 listopada 2022r. mieliśmy niepowtarzalną okazję podziwiać uczestników  IX edycji  Konkursu  Interpretacji Teatralnej dla Najmłodszych  „Mówimy wierszem”. Uroczystość odbyła się  dzięki zaangażowaniu organizatorek: Wioletty Ługowskiej i Doroty Wojtal.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół i przedszkoli z powiatu lipnowskiego. W tym roku przystąpiło do niego 23 uczestników. Najmłodsi recytatorzy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali utwory należące do kanonu poezji dla dzieci. Ocenie podlegały: dykcja, mimika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, stroju i rekwizytów. W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwu kategoriach wiekowych:
I kategoria – zerówki przedszkolne, szkolne i klasy pierwsze.
II kategoria – klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej.

W jury zasiedli: p. Wanda Mróz, p. Mateusz Drozdowski. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników biorących udział w konkursie,  Jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zaszczytne miejsca przypadły:

I kategoria :
I miejsce – Iga Rudnicka, Zespół Szkół im. M. Konopnickiej w Radomicach
II miejsce – Jacek Grzywiński, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie
III miejsce – Hanna Pipczyńska, Zespół Szkół im. M. Konopnickiej w Radomicach
Wyróżnienia: Wojciech Szmelter, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kikole; Pola Tomczyk, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie; Hanna Dudzińska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie.

II kategoria:
I miejsce – Alicja Paśniewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie
II miejsce – Jan Grzeszkiewicz, Zespół Szkół im. M. Konopnickiej w Radomicach
III miejsce – Alicja Piotrkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie
Wyróżnienia: Laura Wołowska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie; Lena Przybojewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie.
Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki oraz nagrody rzeczowe. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za udział w konkursie i  maskotki. Na pochwałę zasługuje wysoki poziom przygotowania wszystkich uczniów.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu sponsorów.

Gorąco dziękujemy:
Panu Burmistrzowi Pawłowi Banasikowi
Staroście Lipnowskiemu Krzysztofowi Baranowskiemu
Spółce Drzewiarz – Bis
Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Lipnie
Panu Krzysztofowi Sztankowskiemu frmie Sztan-rol oraz Pani Joannie Sztankowskiej  firmie ATA ze Skępego
Spółce Lewiatan Panu Marcinowi Grabałowskiemu
Spółce Agromlecz Lipno.